جوان و مشکلات جنسی (صراط) ، Young and sexual problems
بررسی الگو های جنسی و شیوه های برخورد با آنها
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM

داستان های زناشویی

اما

  بانگاهی متفاوت
                                              
                         

               رفتار و برخورد علامه طباطبایی (رحمة الله علیه) با همسرشان 
          فرزند علامه در این رابطه می‌فرماید: 


پدرم... صاحب اختیار خانه و امور آن را مادرم می‌دانستند. مادرم به کارهای درس ما و رفت و آمدهایمان رسیدگی می‌کرد و همه مسائل را کنترل می‌کرد و به قدری با هدایت عمل می‌کرد که پدرم با فراغت خاطر تمام به امور علمی‌خود می‌پرداختند. 
از سوی دیگر، روابط فیمابین علامه و همسرش از نوع روابط عادی میان سایرین نبوده است، بلکه می‌توان اذعان داشت که هر دو در یکدیگر ذوب شده بودند و ایمانی که همسر علامه به وی داشت ستودنی است. فرزند ارشد ایشان به نکته جالبی اشاره نمودند که هم بیان‌گر قدرت روحی علامه(رحمة الله علیه) و هم بیان‌گر ایمان همسر وی به او بوده است: 

وقتی در محله یخچال قاضی قم زندگی می‌کردیم مادرم به من گفت: پس از فوت من، خانم فلانی را برای پدرتان خواستگاری کنید; آن خانم زنی معقول بود که با مادر من دوست بود و بچه و شوهر هم نداشت; من گفتم: مادر این حرف‌ها چیست که می‌زنید؟ مادرم گفت: همین‌ که من می‌گویم! 
گفتم: شما از کجا می‌دانید که عمر چه کسی چه قدر است؟ 
او گفت: پسرجان، عمر من کمتر از پدرت است! 
گفتم: آخر شما از کجا این چنین حرفی را می‌زنید؟ 
مادرم گفت: خودش (علامه) به من گفته است که من قبل از او خواهم رفت. 
حال شما بررسی کنید چه کسی جرأت می‌کند به کسی بگوید که عمر شما کمتر از من است. این شوخی نیست، همین‌طور هم شد و والده ما در سال ۱۳۴۴ فوت کرد، الا این که آن خانم قبل از فوت مادر ما ازدواج کرد
 

مرحوم علامه طباطبایی(رحمة الله علیه) بارها از همسر خود به عنوان زنی صبور و شکیبا یاد کرده است و خود نیز در قدردانی از محبت‌هایی که همسرش به وی نموده بود کوتاهی نمی‌کرد و در این خصوص از رفتار خوب خود ذکری به میان نمی‌آورد و همه خوبی‌ها را به همسرش نسبت می‌داد. 
فرزند علامه طباطبایی می‌گوید: رفتارشان با مادرم بسیار احترام‌آمیز و دوستانه بود. همیشه طوری رفتار می‌کردند گویی مشتاق دیدار مادرم هستند. ما هرگز بگو مگو و اختلافی بین آن دو ندیدیم. به قدری نسبت به هم مهربان و فداکار و باگذشت بودند که ما گمان می‌کردیم اینها هرگز با هم اختلافی ندارند آنها واقعاً مانند دو دوست با هم بودند. 
وقتی همسر مرحوم علامه در سال ۱۳۴۴ بیمار می‌شوند، علامه هرگز اجازه نمی‌دهند تا همسرشان برای انجام کاری از بستر بلند شوند.


مادر من حدود ۲۷ روز پیش از فوت در بستر بیماری بود و در این مدت پدرم از کنار بستر ایشان لحظه‌ای بلند نشدند. تمام کارهایشان را تعطیل کردند و به مراقبت از او پرداختند. 


پس از فوت همسر نیز علت آن ‌همه تأثر قلبی را چنین بیان می‌فرمایند: 
مرگ حق است. همه باید بمیریم. من برای مرگ همسرم گریه نمی‌کنم. گریه من برای صفا و کدبانوگری و محبت‌های خانم است. ما زندگی پرفراز و نشیبی داشته‌ایم. در نجف اشرف با سختی‌هایی مواجه می‌شدیم. من از حوائج زندگی و چگونگی اداره آن بی‌اطلاع بودم.

اداره زندگی به عهده خانم بود.

در طول مدت زندگی ما هیچ‌گاه نشد که خانم کاری بکند که من حداقل در دلم بگویم کاش این ‌کار را نمی‌کرد، یا کاری را ترک کند که من بگویم کاش این عمل را انجام داده بود. در تمام دوران زندگی ما هیچگاه به من نگفت چرا فلان عمل را انجام دادی؟ یا چرا ترک کردی؟ 
علامه- تا سه چهار سال پس از فوت همسر خویش هر روز سر قبر او می‌رفتند و بعد از آن هم که فرصت کمتری داشتند، به طور مرتب، دو روز در هفته، یعنی دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها بر سر مزارش حاضر می‌شدند و ممکن نبود این برنامه را ترک کنند و همواره می‌گفتند: «بنده خدا بایستی حق‌شناس باشد. اگر آدمی‌حق مردم را نتواند ادا کند حق خدا را هم نمی‌تواند ادا کند. 
در پاسخی که مرحوم علامه برای نامه تسلیت یکی از شاگردانش نوشته‌اند شدت علاقه خویش را به همسرشان ابراز داشته‌اند و با این که چندین بار در این نامه حمد خدا را به جای آورده‌اند نوشته‌اند:

«با رفتن او برای همیشه خط بطلان به زندگانی خوش و آرامی‌که داشتیم کشیده شد.»    


درباره وبلاگ

سلام میکنم خدمت تمامی دوستان خوبم
رشد افراد بستگی به خانواده آرام داره
از طرف دیگه هرچه دربرخورد با مسایل جنسی در خانواده آگاهانه تر جلو برویم شاهد خانواده آرام تر خواهیم بود
آمار نشان میده اکثر درخواست طلاقها از ارضا نشدن طرفین از همدیگر هستن
اکثر بد اخلاقی های درخانه ریشه در مسایل جنسی داره
اکثر خراب شدن جوونای مجرد ، معتاد شدن ها و... از اینجا شروع میشه که جوون ما نمیدونه در برخورد نیروی جدیدی که در وجودش ایجاد شده چه باید کرد
این وبلاگ در نظر داره مسایل زناشویی ، روابط خلاف دین و عرف( زنا ، لواط ، گی ها و...) و خود ارضایی را بررسی و راه حل هایی برای آنها داشته باشه
امیدواریم بتونیم خدمتی کرده باشیم
مدیر وبلاگ : محمد کاظم محمدی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات